Projekt HISCHA se bo izvajal s pomočjo umetnosti
Projekt Hischa se bo finaciral s pomočjo prodaje umetniških del. V ta namen so naprodaj likovna dela, ki jih je Tomaž Schlegl ustvaril do leta 2020. Njegova umetniška dela opozarjajo na aktualne družbene razmere in iščejo pot k spremembi družbe na bolje.
Z nakupom umetniške slike lahko vsak posameznik ali podjetje podpre projekt Hischa in s tem aktivno sodeluje pri ohranjanju identitete prostora, oživljanju tradicionalnih postopkov gradnje in vzdrževanju značilnosti slovenske krajine.
Izkupiček od prodanih likovnih del se bo v celoti namenil za izgradnjo Hischa.
Nakup umetniških del v spletni galeriji je enostaven. Ko izberete likovno delo, ki ga želite kupiti, nam preko spletnega obrazca pod sliko posredujete sporočilo. Nakup slik je možen tudi brez DDV-ja.
Kupci umetniških del so vabljeni, da osebno prevzamejo sliko na Selah pri Kamniku. Tu se bodo pobliže seznanili s projektom in si ob druženju z arhitektom ogledali predvideno lokacijo izgradnje Hische.
Vsak kupec umetniškega dela prejme brezplačen dostop do YouTube kanala. Kupci unikatnih umetniških del pa bodo poleg dostopa do YouTube prejeli še knjigo Hischa avtorja Noaha Charneya, ki bo dokumentirala potek projekta. V kolikor se bodo strinjali, bodo podporniki projekta v knjigi tudi omenjeni.
Avtor mednarodnih uspešnic Noah Charney bo celotno dogajanje ob gradnji Hische povzel v knjigi, ki bo izšla po zaključku gradnje.
Knjiga bo vsebovala razmišljanja arhitekta, mojstrov in obrtnikov, vključno s podrobnejšimi strokovnimi pojasnili za tiste, ki načrtujejo ali gradijo svoje domove. Knjiga bo opremljena s fotografijami, načrti in skicami.
Prednaročilo knjige bo možno na naši spletni strani takoj po pričetku gradnje.
Družbene razmere v svetu in pri nas stopnjujejo porast nacionalizma. Avtor je to temno neustavljivo silo prikazal kot utesnjene kletke, v katere je okoval pisane in naivne živalske figure.
Slika dimenzij 1012 x 146 cm z naslovom Gledalci je prvotno nastala leta 1997, ko je Tomaž Schlegl razstavil svojo interpretacijo klasičnega motiva zadnje večerje na Stražnem stolpu v Kamniku in z njo vzbudil veliko pozornost širše javnosti.
Po 20 letih je avtor sliko preobrazil in jo predstavil na kulturnem dogodku v Domu Kulture v Kamniku. Danes je slika doživela že tretjo preobrazbo, saj je iz nje nastalo 13 samostojnih slik (osrednji lik in 12 apostolov), ki se skupaj lahko ponovno sestavijo v eno sliko.
Za pravljico Vita je Tomaž Schlegl izdelal 26 avtorskih ilustracij, dimenzij 50 x 70 cm, ki so izdelane v tehniki akrila z elementi zlate barve. Posamezne ilustracije so lahko samostojne slike, še bolje pa učinkujejo skupaj, saj se medsebojno povezujejo v zgodbo.
Pripoved izpostavlja vztrajnost in pogum glavne junakinje, obenem pa oživlja prijateljstvo kot tisto vrednoto, ki je v današnji egocentrični družbi najbolj zapostavljena. Življenje nam namreč vrača samo tisto, kar dajemo drugim.
pravljica o virusu, ki je spremenil svet.
Ciklus 16 avtorskih ilustracij za knjigo Sedem nepremagljivih, ki so izdelane v tehniki svinčnika z vektorsko obdelavo, je na voljo v obliki plakatov. Podobno kot ilustracije za knjigo Vita, se tudi ilustracije za knjigo Sedem nepremagljivih medsebojno povezujejo v zaključeno celoto.
Kakšen bo jutrišnji dan po epidemiji še ne vemo. Se bo kapitalizem katastrofe še bolj razbohotil, ali pa se bo iz tega porodil nov uravnoteženi svetovni red? Kakšna bo naša prihodnost, je odvisno od vseh nas, varuhov duha časa, ki imamo moč, da nanj vplivamo. Kaj bomo zgradili, ni vprašanje jutrišnjega, temveč današnjega dne.
Knjiga Sedem nepremagljivih govori o jutrišnjem dnevu.
Konec leta 2020 je Tomaž Schlegl podaril 200 knjig Sedem nepremagljivih izbranim posameznikom, ki si s svojim delovanjem vsak na svojem področju prizadevajo za spremembo družbe na bolje.
Spletna stran: 7nepremagljivih.eu
Tudi v umetniških delih, ki niso sestavni del ciklov, Tomaž Schlegl ostaja zvest svojemu umetniškemu izrazu in želji po tem, da z umetnostjo sproži v gledalcu pomisleke o času, v katerem živimo.